FOLL-O-KARUSELLEN 2018

Kompakte arrangementer med start på eller nær samlingsplass og løyper tilpasset
alle nivå og aldere, +/- 10-110 år. EKT i alle løp.
Nybegynnere kan starte uten rangering i den korteste løypa.

LØYPER OG KLASSER*

1,5 km: D -12N, H -12N

2,0 km: D 11-12, H 11-12, D 13-16 N, H 13-16 N, Åpen C

2,5 km: D 13-14, H 13-14, D70, Åpen B

3,0 km: D 15-16, D 40, D 50, D 60, H 60, H70

4,0 km: H 15-16, D 17, H 40, H 50

6,0 km: H 17

Lang Lett: N/C-nivå, ca 4-5 km

* I enkelte løp kan det bli noe kortere
mellomdistanseløyper

PÅMELDING:

Påmelding/registrering ved frammøte*.
Ta med brikke til påmeldingsbordet.

*NB! Det er fint om du melder deg på via Eventor på forhånd,
så reduseres kø på løpet.

Det er ellers en fordel om du benytter samme brikke ved alle
løpene i karusellen (det gjør at påmeldinga går raskere, og det
reduserer sannsynligheten for feil i resultatene).

VÅRLØP:

Onsdag 30. mai, Kolbotn & Skimt

Frammøte:

Hellerasten skole
Info/påmelding: Eventor Res: Brikkesys

Start:

18:00 - 19:00

Kart:

Tårnåsen, 1:5000, sprint

Løpsleder:

Knut Bjørkelo
Løypeleggere: Dag Amundsen/Knut B.
   

Onsdag 6. juni, Måren

Frammøte:

Bjørnemyr skole
Info/påmelding: Eventor

Start:

18:00 - 19:00

Kart:

Tomåsan, revidert 2017
Løpsleder: Morten Karlsen

Løypelegger:

Tove Strand
   

Onsdag 13. juni, Ås

Frammøte:

Follo Futura
Info/påmelding: Eventor

Start:

18:00 - 19:00

Kart:

Vardåsen
Løpsleder: Eirik Nordhagen
Løypelegger: Ingunn Berget
 

HØSTLØP:

Onsdag 29. august, Bækkelagets SK

Frammøte:

Ekeberghallen
Påmelding/info: Eventor
Start: 18:00 - 19:00

Kart:

Ekeberglia (rev. 2015)

Løpsleder:

Olav Ekrheim
Håvard Myhre

Løypelegger:

Olav Eide
 

Onsdag 5. september, Hauketo IF

Frammøte:

Prinsdal skytebane
Parkering: Prinsdal idrettspark
Påmelding/info: Eventor
Start: 17:30 - 18:30

Kart:

Grønliåsen Nord
Løpsleder: ??

Løypelegger:

??

STARTKONTINGENT:

Kr. 50,- for klasser opp til og med D/H -16
Kr. 90,- for øvrige klasser. Premieavgift er inkludert.
Startkontingenten faktureres klubbene i etterkant.

PREMIERING:

Sammenlagtpremiering til alle som fullfører 3 løp
i klassene opp til D/H -16. Alle opp til og med
16 år deltar i trekning av gavepremie(er)
- hver start gir ett lodd. Blant disse trekkes
en vinner av en eller flere ekstra fin(e) premie(r)!
Ingen premiering i de enkelte løp.

POENGBEREGNING:

Vinneren i en klasse får 100 poeng.
Deretter gis det ett poengs fradrag
for hvert påbegynt halvminutt etter vinneren.
Alle som er mer enn 50 minutter etter, får 0 poeng.
Summen av poengene for de tre beste
løpene teller for hver løper og danner
grunnlag for rangeringen.

Resultater:

 

.